• Races

    860

  • Wins

    58

  • Podiums

    151

November

12th

Zachary Dolzani

Feedback Cup | SM Open

11/05

14th

Omar Dickenson

Feedback Cup | MM 40+

11/05

22nd

Ian MCPHERSON

The Derby City Cup

CX

11/05

October

19th

Zachary Dolzani

Cyclo X - Interlocken | SM OPEN

CX

10/30

27th

Will Campbell

Cyclo X - Interlocken | SM OPEN

CX

10/30

27th

Ryan Sullivan

Cyclo X - Interlocken | SM 4

CX

10/30

24th

Marco Hintz

Cyclo X - Interlocken | SM 3

CX

10/30

21st

Mark Bales

Cyclo X - Interlocken | MM 40+ 4

CX

10/30

18th

Jason Latimer

Cyclo X - Interlocken | SM 4

CX

10/30

33rd

Ian MCPHERSON

Kings CX | UCI C1

CX

10/30

32nd

Hannah Kelbaugh

Cyclo X - Interlocken | SW 4

CX

10/30

23rd

Glenn Cratty

Cyclo X - Interlocken | MM 40+ 3

CX

10/30

26th

Gavin Anderson

Cyclo X - Interlocken | SM OPEN

CX

10/30

18th

Diran Ayandele

Cyclo X - Interlocken | MM 40+ 4

CX

10/30

2nd

Bradley Berger

Cyclo X - Interlocken | SM 3

CX

10/30

18th

Omar Dickenson

Blue Sky Cup | MM 40+

10/29

17th

Jonathan Cavner

Blue Sky Cup | MM 40+

10/29

23rd

Ian McPherson

Pan Am Continental Cyclo-cross Championships

CX

10/29

23rd

Aaron Bouplon

Blue Sky Cup | MM 40+

10/29

11th

Steve Belin

Cyclo X - Flatirons | MM 40+ 5

CX

10/23

11th

Ryan Sullivan

Cyclo X - Flatirons | SM 4

CX

10/23

17th

Nick Kosovich

Cyclo X - Flatirons | SM 3

CX

10/23

11th

Marco Hintz

Cyclo X - Flatirons | SM 3

CX

10/23

13th

Mark Bales

Cyclo X - Flatirons | MM 40+ 4

CX

10/23

6th

Jonathan Cavner

Cyclo X - Flatirons | MM 40+

CX

10/23

15th

Hannah Kelbaugh

Cyclo X - Flatirons | SW 4

CX

10/23

16th

Glenn Cratty

Cyclo X - Flatirons | MM 40+ 3

CX

10/23

18th

Elyse Haselhorst

Cyclo X - Flatirons | SW 4

CX

10/23

27th

David Belin

Cyclo X - Flatirons | MM 40+ 4

CX

10/23

2nd

Diran Ayandele

Cyclo X - Flatirons | MM 40+ 4

CX

10/23

26th

Omar Dickenson

Schoolyard CX | MM 40+

CX

10/22

16th

Mark Bales

Schoolyard CX | MM 40+ 4

CX

10/22

28th

Leith Carey

Schoolyard CX | SM Open

CX

10/22

10th

Jason Latimer

Schoolyard CX | SM 4

CX

10/22

1st

Greg Jackson

Win! Schoolyard CX | SM 3

CX

10/22

32nd

Gavin Anderson

Schoolyard CX | SM Open

CX

10/22

13th

David Belin

Schoolyard CX | MM 40+ 4

CX

10/22

16th

Aaron Bouplon

Schoolyard CX | MM 40+

CX

10/22

5th

Steve Belin

US Open of CX | MM 40+ 5

CX

10/16

7th

Jason Latimer

US Open of CX | SM 4

CX

10/16

12th

Jonathan Cavner

US Open of CX | MM 40+

CX

10/16

5th

Ian McPherson

US Open of CX | UCI Junior Men

CX

10/16

2nd

Greg Jackson

US Open of CX | SM 3

CX

10/16

17th

Gavin Anderson

US Open of CX | SSM

CX

10/16

32nd

David Belin

US Open of CX | MM 40+

CX

10/16

9th

Diran Ayandele

US Open of CX | MM 40+ 4

CX

10/16

7th

Bradley Berger

US Open of CX | SM 3

CX

10/16

27th

Aaron Bouplon

US Open of CX | MM 40+

CX

10/16

15th

Robert Thayer

US Open of CX | SSM

CX

10/15

10th

Ian McPherson

US Open of CX | UCI Elite Men

CX

10/15

1st

Greg Jackson

Win! US Open of CX | SM 3

CX

10/15

17th

Glenn Cratty

US Open of CX | MM 40+ 3

CX

10/15

48th

David Belin

US Open of CX | MM 40+

CX

10/15

16th

Zachary Dolzani

Cross of the North | SM Open

CX

10/09

18th

Leith Carey

Cross of the North | SM Open

CX

10/09

5th

Jonathan Cavner

Cross of the North | MM 40+

CX

10/09

21st

David Belin

Cross of the North | MM 40+ 4

CX

10/09

2nd

Zachary Dolzani

Cross of the North | SM 3

CX

10/08

16th

Nick Kosovich

Cross of the North | SM 3

CX

10/08

18th

Greg Jackson

Cross of the North | SM 3

CX

10/08

27th

Leith Carey

Cross of the North | SM Open

CX

10/07

14th

Aaron Bouplon

Cross of the North | MM 40+

CX

10/07

5th

Zachary Dolzani

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | SM 3

CX

10/02

8th

Steve Belin

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | MM 40+ 5

CX

10/02

19th

Ryan Sullivan

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | SM 4

CX

10/02

17th

Nick Kosovich

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | SM 3

CX

10/02

18th

Mark Bales

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | MM 40+ 4

CX

10/02

16th

Kirk Groves

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | MM 40+ 3

CX

10/02

12th

Jason Latimer

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | SM 4

CX

10/02

22nd

Ian McPherson

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | SM Open

CX

10/02

15th

Glenn Cratty

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | MM 40+ 3

CX

10/02

27th

Gavin Anderson

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | SM Open

CX

10/02

40th

David Belin

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | MM 40+ 4

CX

10/02

33rd

David Belin

Amy D Foundation Breaking Barriers

CX

10/02

7th

Diran Ayandele

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | MM 40+ 4

CX

10/02

8th

Bradley Berger

Breaking the Barriers-Amy D Mem'l CX | SM 3

CX

10/02

2nd

Zachary Dolzani

BARP - Rhyolite CX | SM 3

CX

10/01

14th

Ian McPherson

BARP - Rhyolite CX | SM Open

CX

10/01

September

15th

Zachary Dolzani

Back to Basics CX Series #6 | Men A

CX

09/28

5th

Zachary Dolzani

Back to Basics CX Series #6 | Men B

CX

09/28

37th

Omar Dickenson

Back to Basics CX Series #6 | Men A

CX

09/28

6th

Omar DICKENSON

Jingle Cross, Inc. | Masters | 45-49

CX

09/25

8th

Zachary Dolzani

Cyclo X - Harlow Platts | SM 3

CX

09/24

26th

Nick Kosovich

Cyclo X - Harlow Platts | SM 3

CX

09/24

39th

Mark Bales

Cyclo X - Harlow Platts | MM 40+ 4

CX

09/24

16th

Jason Latimer

Cyclo X - Harlow Platts | SM 4

CX

09/24

7th

Greg Jackson

Cyclo X - Harlow Platts | SM 3

CX

09/24

23rd

Glenn Cratty

Cyclo X - Harlow Platts | MM 40+ 3

CX

09/24

26th

Gavin Anderson

Cyclo X - Harlow Platts | SM OPEN

CX

09/24

35th

David Belin

Cyclo X - Harlow Platts | MM 40+ 4

CX

09/24

16th

Andy Johnson

Cyclo X - Harlow Platts | MM 40+ 3

CX

09/24

15th

Aaron Bouplon

Cyclo X - Harlow Platts | MM 40+

CX

09/24

9th

Omar DICKENSON

Jingle Cross, Inc. | Masters | 45-49

CX

09/23

12th

Omar Dickenson

Back to Basics CX Series #5 | Men A

CX

09/21

9th

Nick Kosovich

Back to Basics CX Series #5 | Men B

CX

09/21

2nd

Zachary Dolzani

Primalpalooza | SM 3

09/18

7th

Omar Dickenson

Primalpalooza | MM 40+

09/18

5th

Diran Ayandele

Primalpalooza | MM 40+ 4

09/18

11th

Zachary Dolzani

Cyclo X - Valmont | SM 3

CX

09/17

15th

Scott Piercefield

Cyclo X - Valmont | SM 3

CX

09/17

22nd

Ryan Sullivan

Cyclo X - Valmont | SM 4

CX

09/17

22nd

Omar Dickenson

Cyclo X - Valmont | MM 40+

CX

09/17

16th

Nick Kosovich

Cyclo X - Valmont | SM 3

CX

09/17

26th

Mark Bales

Cyclo X - Valmont | MM 40+ 4

CX

09/17

24th

Jason Latimer

Cyclo X - Valmont | SM 4

CX

09/17

25th

Ian McPherson

Pagan Pedal | Collegiate

MTB

09/17

45th

Ian McPherson

Pagan Pedal | Collegiate

MTB

09/17

4th

Greg Jackson

Cyclo X - Valmont | SM 3

CX

09/17

35th

Gavin Anderson

Cyclo X - Valmont | SM OPEN

CX

09/17

13th

Delilah Cupp

Pagan Pedal | Collegiate

DS

09/17

1st

Delilah Cupp

Win! Pagan Pedal | Collegiate

MTB

09/17

2nd

Delilah Cupp

Pagan Pedal | Collegiate

MTB

09/17

15th

Zachary Dolzani

Back to Basics CX Series #4 | Mens A

CX

09/14

9th

Omar Dickenson

Back to Basics CX Series #4 | Mens A

CX

09/14

53rd

Troy Logue

Cyclo X - Rueter Hess | MM 40+ 4

CX

09/10

17th

Ryan Sullivan

Cyclo X - Rueter Hess | SM 4

CX

09/10

7th

Nick Kosovich

Cyclo X - Rueter Hess | SM 4

CX

09/10

14th

Jason Latimer

Cyclo X - Rueter Hess | SM 4

CX

09/10

10th

Jonathan Cavner

Cyclo X - Rueter Hess | MM 40+

CX

09/10

10th

Gavin Anderson

Cyclo X - Rueter Hess | SM OPEN

CX

09/10

5th

Delilah Cupp

CSU Steamboat Springs | Collegiate

MTB

09/10

3rd

Delilah Cupp

CSU Steamboat Springs | Collegiate

MTB

09/10

2nd

Delilah Cupp

CSU Steamboat Springs | Collegiate

MTB

09/10

8th

Omar Dickenson

Back to Basics CX Series #3 | A Men

CX

09/07

1st

Nick Kosovich

Win! Back to Basics CX Series #3 | C Men

CX

09/07

3rd

William Raatz

Steamboat Springs Stage Race - GC | MM 40+3

Stage Race

09/05

4th

William Raatz

Steamboat Springs Stage Race - Crit | MM 40+3

Stage Race

09/05

16th

Tony DaGiau

Steamboat Springs Stage Race - GC | MM40+1-2-3

Stage Race

09/05

16th

Tony DaGiau

Steamboat Springs Stage Race - Crit | MM40+1-2-3

Stage Race

09/05

4th

Shawn Hime

Steamboat Springs Stage Race - GC | MM 40+4

Stage Race

09/05

11th

Shawn Hime

Steamboat Springs Stage Race - Crit | MM 40+4

Stage Race

09/05

17th

Robert Thayer

Steamboat Springs Stage Race - Crit | SM P-1-2

Stage Race

09/05

30th

Robert Thayer

Steamboat Springs Stage Race - GC | SM P-1-2

Stage Race

09/05

14th

Leith Carey

The TSG Realty Gateway Cup

Stage Race

09/05

14th

Leith Carey

The TSG Realty Gateway Cup

Criterium

09/05

11th

John Guala

Steamboat Springs Stage Race - GC | MM40+1-2-3

Stage Race

09/05

11th

John Guala

Steamboat Springs Stage Race - Crit | MM40+1-2-3

Stage Race

09/05

2nd

Jonathan Cavner

Steamboat Springs Stage Race - Crit | MM40+1-2-3

Stage Race

09/05

1st

Jonathan Cavner

Win! Steamboat Springs Stage Race - GC | MM40+1-2-3

Stage Race

09/05

34th

Ian McPherson

Steamboat Springs Stage Race - GC | SM P-1-2

Stage Race

09/05

26th

Ian McPherson

Steamboat Springs Stage Race - Crit | SM P-1-2

Stage Race

09/05

12th

Eric Zolner

Steamboat Springs Stage Race - GC | MM40+1-2-3

Stage Race

09/05

4th

Eric Zolner

Steamboat Springs Stage Race - Crit | MM40+1-2-3

Stage Race

09/05

25th

El Najjar

Steamboat Springs Stage Race - GC | MM 40+4

Stage Race

09/05

26th

El Najjar

Steamboat Springs Stage Race - Crit | MM 40+4

Stage Race

09/05

31st

William Tourtillot

Steamboat Springs Stage Race - GC | SM P-1-2

Stage Race

09/05

8th

William Tourtillot

Steamboat Springs Stage Race - Crit | SM P-1-2

Stage Race

09/05

2nd

Daniel Fernandez

Steamboat Springs Stage Race - GC | MM 40+3

Stage Race

09/05

13th

Daniel Fernandez

Steamboat Springs Stage Race - Crit | MM 40+3

Stage Race

09/05

3rd

Andy Johnson

Steamboat Springs Stage Race - Crit | MM 40+3

Stage Race

09/05

1st

Andy Johnson

Win! Steamboat Springs Stage Race - GC | MM 40+3

Stage Race

09/05

5th

William Raatz

Steamboat Springs Stage Race - RR | MM 40+3

Road

09/04

19th

Tony DaGiau

Steamboat Springs Stage Race - RR | MM40+1-2-3

Road

09/04

8th

Shawn Hime

Steamboat Springs Stage Race - RR | MM 40+4

Road

09/04

31st

Robert Thayer

Steamboat Springs Stage Race - RR | SM P-1-2

Road

09/04

15th

Leith Carey

The TSG Realty Gateway Cup

Criterium

09/04

12th

John Guala

Steamboat Springs Stage Race - RR | MM40+1-2-3

Road

09/04

2nd

Jonathan Cavner

Steamboat Springs Stage Race - RR | MM40+1-2-3

Road

09/04

30th

Ian McPherson

Steamboat Springs Stage Race - RR | SM P-1-2

Road

09/04

13th

Eric Zolner

Steamboat Springs Stage Race - RR | MM40+1-2-3

Road

09/04

26th

El Najjar

Steamboat Springs Stage Race - RR | MM 40+4

Road

09/04

24th

Evangelos Gatseos

The TSG Realty Gateway Cup

Criterium

09/04

34th

William Tourtillot

Steamboat Springs Stage Race - RR | SM P-1-2

Road

09/04

1st

Daniel Fernandez

Win! Steamboat Springs Stage Race - RR | MM 40+3

Road

09/04

2nd

Andy Johnson

Steamboat Springs Stage Race - RR | MM 40+3

Road

09/04

2nd

William Raatz

Steamboat Springs Stage Race - TT | MM 40+3

TT

09/03

14th

Tony DaGiau

Steamboat Springs Stage Race - TT | MM40+1-2-3

TT

09/03

4th

Shawn Hime

Steamboat Springs Stage Race - TT | MM 40+4

TT

09/03

25th

Robert Thayer

Steamboat Springs Stage Race - TT | SM P-1-2

TT

09/03

8th

Leith Carey

The TSG Realty Gateway Cup

Criterium

09/03

4th

John Guala

Steamboat Springs Stage Race - TT | MM40+1-2-3

TT

09/03

1st

Jonathan Cavner

Win! Steamboat Springs Stage Race - TT | MM40+1-2-3

TT

09/03

55th

Ian McPherson

Steamboat Springs Stage Race - TT | SM P-1-2

TT

09/03

9th

Eric Zolner

Steamboat Springs Stage Race - TT | MM40+1-2-3

TT

09/03

27th

El Najjar

Steamboat Springs Stage Race - TT | MM 40+4

TT

09/03

33rd

Evangelos Gatseos

The TSG Realty Gateway Cup

Criterium

09/03

27th

William Tourtillot

Steamboat Springs Stage Race - TT | SM P-1-2

TT

09/03

4th

Daniel Fernandez

Steamboat Springs Stage Race - TT | MM 40+3

TT

09/03

6th

Delilah Cupp

Oredigger MTB Challenge | Collegiate

MTB

09/03

2nd

Delilah Cupp

Oredigger MTB Challenge | Collegiate

SD

09/03

1st

Delilah Cupp

Win! Oredigger MTB Challenge | Collegiate

MTB

09/03

1st

Andy Johnson

Win! Steamboat Springs Stage Race - TT | MM 40+3

TT

09/03

12th

Leith Carey

The TSG Realty Gateway Cup

Criterium

09/02

46th

Evangelos Gatseos

The TSG Realty Gateway Cup

Criterium

09/02

August

9th

Omar Dickenson

Back to Basics CX Series #2 | A Men

CX

08/31

1st

Nick Kosovich

Win! Back to Basics CX Series #2 | C Men

CX

08/31

14th

Nick Kosovich

Back to Basics CX Series #2 | SS

CX

08/31

16th

Ryan Sullivan

TVS Granite Lake CX (Non-Cup) | B

CX

08/28

2nd

Omar Dickenson

TVS Granite Lake CX (Non-Cup) | A

CX

08/28

2nd

Kirk Groves

TVS Granite Lake CX (Non-Cup) | C

CX

08/28

14th

Kirk Groves

TVS Granite Lake CX (Non-Cup) | B

CX

08/28

4th

Jonathan Cavner

TVS Granite Lake CX (Non-Cup) | A

CX

08/28

5th

Gavin Anderson

TVS Granite Lake CX (Non-Cup) | B

CX

08/28

12th

Zachary Dolzani

Back 2 Basics CX Series #1 | Men A

CX

08/24

13th

Zachary Dolzani

Back 2 Basics Cyclocross

CX

08/24

63rd

Troy Logue

Back 2 Basics CX Series #1 | Men C

CX

08/24

3rd

Scott Piercefield

Back 2 Basics CX Series #1 | Men B

CX

08/24

10th

Robert Thayer

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #12 | SM P-1-2-3

08/24

8th

Omar Dickenson

Back 2 Basics CX Series #1 | Men A

CX

08/24

9th

Omar A Dickenson

Back 2 Basics Cyclocross

CX

08/24

5th

Nick Kosovich

Back 2 Basics CX Series #1 | Men C

CX

08/24

11th

Nick Kosovich

Back 2 Basics Cyclocross

CX

08/24

10th

Marc DeAntoni

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #12 | SM P-1-2-3

08/24

24th

Kirk Groves

Back 2 Basics CX Series #1 | Men B

CX

08/24

29th

William Raatz

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 3

Criterium

08/21

34th

Troy Logue

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 4

Criterium

08/21

18th

Tony DaGiau

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

08/21

33rd

Steve Schwarting

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 3

Criterium

08/21

14th

Scott Piercefield

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SM Pro-1-2

Criterium

08/21

29th

Shawn Hime

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 4

Criterium

08/21

46th

Steve Belin

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 4

Criterium

08/21

23rd

Robert Thayer

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SM Pro-1-2

Criterium

08/21

4th

Ryan Sullivan

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SM 4

Criterium

08/21

38th

Robert Cope

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 3

Criterium

08/21

42nd

Omar Dickenson

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 3

Criterium

08/21

28th

Nate Llerandi

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

08/21

11th

Nick Kosovich

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SM 4

Criterium

08/21

7th

Meaghan Jennings

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SW 4

Criterium

08/21

2nd

Marc DeAntoni

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

08/21

13th

Mark Bales

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 3

Criterium

08/21

33rd

Leith Carey

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SM 4

Criterium

08/21

3rd

Kirk Groves

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 4

Criterium

08/21

27th

John Guala

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

08/21

9th

Jonathan Cavner

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

08/21

28th

Ian McPherson

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SM Pro-1-2

Criterium

08/21

5th

Greg Jackson

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SM 4

Criterium

08/21

25th

Gavin Anderson

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SM 3

Criterium

08/21

24th

Gregory Auld

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

08/21

21st

Evangelos Gatseos

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SM Pro-1-2

Criterium

08/21

31st

William Tourtillot

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SM Pro-1-2

Criterium

08/21

2nd

Delilah Cupp

Lucky Pie Criterium - Colorado Masters State Criterium Championships

Criterium

08/21

28th

David Belin

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 3

Criterium

08/21

39th

Diran Ayandele

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 3

Criterium

08/21

8th

Adam LaPlante

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SM 4

Criterium

08/21

23rd

Andy Johnson

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 3

Criterium

08/21

41st

Andy Johnson

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

08/21

26th

Aaron Bouplon

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

08/21

11th

Andrew Bagnato

Lucky Pie Criterium - CO Master Crit Championships | SM 3

Criterium

08/21

3rd

Robert Thayer

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #11 | SM P-1-2-3

08/17

2nd

Ryan Sullivan

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #11 | SM 4-5

08/17

2nd

Raik Huster

Pikes Peak HC- USAC National HC Championships | MM 40-49

08/13

10th

Omar Dickenson

Pikes Peak HC- USAC National HC Championships | MM 40-49

08/13

5th

Nate Llerandi

Pikes Peak HC- USAC National HC Championships | MM 40-49

08/13

8th

Jonathan Cavner

Pikes Peak HC- USAC National HC Championships | MM 40-49

08/13

11th

Eric Zolner

Pikes Peak HC- USAC National HC Championships | MM 40-49

08/13

4th

Robert Thayer

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #10 | SM P-1-2-3

08/10

6th

Marc DeAntoni

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #10 | SM P-1-2-3

08/10

9th

Gregory Auld

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #10 | SM P-1-2-3

08/10

1st

William Raatz

Win! John Stenner Mem'l - CO Senior/Master Time Trial Championships | MM 40+ 3

TT

08/07

8th

Robert Thayer

John Stenner Mem'l - CO Senior/Master Time Trial Championships | SM P-1-2

TT

08/07

4th

Omar Dickenson

John Stenner Mem'l - CO Senior/Master Time Trial Championships | MM 40+ 3

TT

08/07

6th

Nate Llerandi

John Stenner Mem'l - CO Senior/Master Time Trial Championships | MM40+1-2-3

TT

08/07

1st

Marc DeAntoni

Win! John Stenner Mem'l - CO Senior/Master Time Trial Championships | MM40+1-2-3

TT

08/07

3rd

John Guala

John Stenner Mem'l - CO Senior/Master Time Trial Championships | MM40+1-2-3

TT

08/07

11th

Jonathan Cavner

John Stenner Mem'l - CO Senior/Master Time Trial Championships | MM40+1-2-3

TT

08/07

14th

Gregory Auld

John Stenner Mem'l - CO Senior/Master Time Trial Championships | SM P-1-2

TT

08/07

22nd

El Najjar

John Stenner Mem'l - CO Senior/Master Time Trial Championships | MM 40+ 4

TT

08/07

7th

Daniel Fernandez

John Stenner Mem'l - CO Senior/Master Time Trial Championships | MM 40+ 3

TT

08/07

3rd

Andy Johnson

John Stenner Mem'l - CO Senior/Master Time Trial Championships | MM 40+ 3

TT

08/07

7th

Aaron Bouplon

John Stenner Mem'l - CO Senior/Master Time Trial Championships | MM40+1-2-3

TT

08/07

21st

Scott Piercefield

Littleton Twilight Criterium | SM 2-3

Criterium

08/06

30th

Robert Thayer

Littleton Twilight Criterium | SM 2-3

Criterium

08/06

7th

Ryan Sullivan

Littleton Twilight Criterium | SM 4-5

Criterium

08/06

6th

Nick Kosovich

Littleton Twilight Criterium | SM 4-5

Criterium

08/06

22nd

Mark Bales

Littleton Twilight Criterium | MM 40+ 1-2-3

Criterium

08/06

31st

Leith Carey

Littleton Twilight Criterium | SM 4-5

Criterium

08/06

22nd

Kirk Groves

Littleton Twilight Criterium | SM 4-5

Criterium

08/06

19th

Evangelos Gatseos

Littleton Twilight Criterium | SM 2-3

Criterium

08/06

3rd

Delilah Cupp

Littleton Twilight Criterium

Criterium

08/06

11th

Adam LaPlante

Littleton Twilight Criterium | SM 4-5

Criterium

08/06

8th

Gregory Auld

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #9 | SM P-1-2-3

08/03

July

26th

Tony DaGiau

The Grove Criterium | 10-99

Criterium

07/31

19th

Steve Schwarting

Mike Nields Mem'l Bannock St Crit - CO Jr Crit Championships | MM 40+ 3

Criterium

07/31

14th

Ryan Sullivan

Mike Nields Mem'l Bannock St Crit - CO Jr Crit Championships | SM 4

Criterium

07/31

21st

Leith Carey

Mike Nields Mem'l Bannock St Crit - CO Jr Crit Championships | SM 4

Criterium

07/31

1st

Kirk Groves

Win! Mike Nields Mem'l Bannock St Crit - CO Jr Crit Championships | MM 40+ 4

Criterium

07/31

10th

Jonathan Cavner

Mike Nields Mem'l Bannock St Crit - CO Jr Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/31

28th

Evangelos Gatseos

Mike Nields Mem'l Bannock St Crit - CO Jr Crit Championships | SM Pro-1-2

Criterium

07/31

32nd

William Tourtillot

Mike Nields Mem'l Bannock St Crit - CO Jr Crit Championships | SM Pro-1-2

Criterium

07/31

23rd

Aaron Bouplon

Mike Nields Mem'l Bannock St Crit - CO Jr Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/31

19th

Andrew Bagnato

Mike Nields Mem'l Bannock St Crit - CO Jr Crit Championships | SM 3

Criterium

07/31

28th

Steve Schwarting

Boulder Orthopedics Crit @ Table Mountain | MM 40+ 3

Criterium

07/30

4th

Ryan Sullivan

Boulder Orthopedics Crit @ Table Mountain | SM 4-5

Criterium

07/30

11th

Robert Cope

Boulder Orthopedics Crit @ Table Mountain | MM 40+ 3

Criterium

07/30

18th

Marc DeAntoni

Boulder Orthopedics Crit @ Table Mountain | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/30

23rd

Mark Bales

Boulder Orthopedics Crit @ Table Mountain | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/30

14th

John Guala

Boulder Orthopedics Crit @ Table Mountain | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/30

10th

Gregory Auld

Boulder Orthopedics Crit @ Table Mountain | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/30

3rd

Eric Zolner

Boulder Orthopedics Crit @ Table Mountain | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/30

20th

William Tourtillot

Boulder Orthopedics Crit @ Table Mountain | SM P-1-2

Criterium

07/30

3rd

Zachary Dolzani

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #8 | SM 4-5

07/27

15th

Scott Piercefield

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #8 | SM P-1-2-3

07/27

13th

Ryan Sullivan

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #8 | SM 4-5

07/27

2nd

Marc DeAntoni

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #8 | SM P-1-2-3

07/27

10th

Gregory Auld

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #8 | SM P-1-2-3

07/27

66th

Robert THAYER

Cascade Cycling Classic

Road

07/24

69th

Robert THAYER

Cascade Cycling Classic

Stage Race

07/24

24th

Will Campbell

Bob Cook Mem'l Mt Evans HC- CO HC Championships | SM Pro 1-2

07/23

11th

Tony DaGiau

Bob Cook Mem'l Mt Evans HC- CO HC Championships | MM 40+ 1-2-3

07/23

24th

Robert THAYER

Cascade Cycling Classic

Criterium

07/23

1st

Raik Huster

Win! Bob Cook Mem'l Mt Evans HC- CO HC Championships | MM 40+ 1-2-3

07/23

13th

Omar Dickenson

Bob Cook Mem'l Mt Evans HC- CO HC Championships | MM 40+ 3

07/23

4th

Nate Llerandi

Bob Cook Mem'l Mt Evans HC- CO HC Championships | MM 40+ 1-2-3

07/23

11th

Meaghan Jennings

Bob Cook Mem'l Mt Evans HC- CO HC Championships | SW 4

07/23

9th

John Guala

Bob Cook Mem'l Mt Evans HC- CO HC Championships | MM 40+ 1-2-3

07/23

2nd

Jonathan Cavner

Bob Cook Mem'l Mt Evans HC- CO HC Championships | MM 40+ 1-2-3

07/23

12th

Gavin Anderson

Bob Cook Mem'l Mt Evans HC- CO HC Championships | SM 3

07/23

14th

Evangelos Gatseos

Bob Cook Mem'l Mt Evans HC- CO HC Championships | SM Pro 1-2

07/23

2nd

Andy Johnson

Bob Cook Mem'l Mt Evans HC- CO HC Championships | MM 40+ 3

07/23

91st

Robert THAYER

Cascade Cycling Classic

Road

07/22

4th

Robert THAYER

Cascade Cycling Classic

TT

07/21

10th

Scott Piercefield

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #7 | SM P-1-2-3

07/20

5th

Ryan Sullivan

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #7 | SM 4-5

07/20

8th

Marc DeAntoni

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #7 | SM P-1-2-3

07/20

8th

William Raatz

Salida Classic Road Race - CO Master RR Championships | MM 40+ 3

Road

07/17

7th

Meaghan Jennings

Salida Classic Road Race - CO Master RR Championships | SW 4

Road

07/17

15th

Marc DeAntoni

Salida Classic Road Race - CO Master RR Championships | MM 40+ 1-2-3

Road

07/17

8th

John Guala

Salida Classic Road Race - CO Master RR Championships | MM 40+ 1-2-3

Road

07/17

2nd

Jonathan Cavner

Salida Classic Road Race - CO Master RR Championships | MM 40+ 1-2-3

Road

07/17

4th

Daniel Fernandez

Salida Classic Road Race - CO Master RR Championships | MM 40+ 3

Road

07/17

1st

Andy Johnson

Win! Salida Classic Road Race - CO Master RR Championships | MM 40+ 3

Road

07/17

9th

William Raatz

Salida Classic - Crit | SM 40+ 3

Criterium

07/16

8th

Meaghan Jennings

Salida Classic - Crit | SW 4

Criterium

07/16

7th

Ian McPherson

Salida Classic - Crit | SM P-1-2

Criterium

07/16

4th

Eric Zolner

Salida Classic - Crit | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/16

10th

Daniel Fernandez

Salida Classic - Crit | SM 40+ 3

Criterium

07/16

7th

Delilah Cupp

2016 USA Cycling Mountain Bike Nationals | 17-99

MTB

07/16

7th

Aaron Bouplon

Salida Classic - Crit | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/16

2nd

William Raatz

Salida Classic -TT | MM 40+ 3

07/15

4th

John Guala

Salida Classic -TT | MM 40+ 1-2-3

07/15

15th

Ian McPherson

Salida Classic -TT | SM P 1-2

07/15

6th

Delilah Cupp

2016 USA Cycling Mountain Bike Nationals | U23 | 19-22

MTB

07/15

4th

Andy Johnson

Salida Classic -TT | MM 40+ 3

07/15

6th

Aaron Casey

Thursday Night Racing at BVV

1K Scratch Race

07/14

7th

Aaron Casey

Thursday Night Racing at BVV

PR

07/14

8th

Aaron Casey

Thursday Night Racing at BVV

Super Sprint

07/14

0th

Marc DeAntoni

Peak to Peak Training Systems Men's Mid-Wk Series @ CSP p/b Castel

Criterium

07/13

1st

Marc DeAntoni

Win! P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #6 | SM P-1-2-3

07/13

8th

Kirk Groves

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #6 | SM 4-5

07/13

12th

Will R Campbell

Healthier Colorado Sunshine Hill Climb Pb NINOX and LUMOS Solar

HC

07/10

8th

Tony DaGiau

30th Annual Longmont Criterium | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/10

28th

Tony G DaGiau

30th Annual Longmont Criterium

Criterium

07/10

14th

Shawn Hime

30th Annual Longmont Criterium | MM 40+ 4

Criterium

07/10

30th

Steve Belin

30th Annual Longmont Criterium | MM 40+ 4

Criterium

07/10

27th

Robert Thayer

30th Annual Longmont Criterium | SM Pro-1-2

Criterium

07/10

1st

Raik Huster

Win! Healthier Colorado Sunshine Hill Climb Pb NINOX and LUMOS Solar

HC

07/10

3rd

Omar A Dickenson

Healthier Colorado Sunshine Hill Climb Pb NINOX and LUMOS Solar

HC

07/10

6th

Nate Llerandi

Healthier Colorado Sunshine Hill Climb Pb NINOX and LUMOS Solar

HC

07/10

20th

Nick Kosovich

30th Annual Longmont Criterium | SM 4

Criterium

07/10

29th

Leith Carey

30th Annual Longmont Criterium | SM 4

Criterium

07/10

40th

Kevin McGraw

30th Annual Longmont Criterium | SM 4

Criterium

07/10

21st

Jason Latimer

30th Annual Longmont Criterium | SM 4

Criterium

07/10

11th

John R Guala

Healthier Colorado Sunshine Hill Climb Pb NINOX and LUMOS Solar

HC

07/10

7th

Jonathan Cavner

30th Annual Longmont Criterium | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/10

17th

Jonathan Cavner

Healthier Colorado Sunshine Hill Climb Pb NINOX and LUMOS Solar

HC

07/10

10th

Greg Jackson

30th Annual Longmont Criterium | SM 4

Criterium

07/10

8th

Eric Zolner

Healthier Colorado Sunshine Hill Climb Pb NINOX and LUMOS Solar

HC

07/10

30th

Eric Zolner

30th Annual Longmont Criterium | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/10

12th

Evan Mega

30th Annual Longmont Criterium | SM 3

Criterium

07/10

26th

Evangelos Gatseos

30th Annual Longmont Criterium | SM Pro-1-2

Criterium

07/10

1st

William Tourtillot

Win! 30th Annual Longmont Criterium | SM 3

Criterium

07/10

2nd

Delilah Cupp

30th Annual Longmont Criterium

Criterium

07/10

24th

David Belin

30th Annual Longmont Criterium | MM 40+ 3

Criterium

07/10

6th

Adam LaPlante

30th Annual Longmont Criterium | SM 4

Criterium

07/10

34th

Andy Johnson

30th Annual Longmont Criterium

Criterium

07/10

12th

Andy Johnson

30th Annual Longmont Criterium | MM 40+ 3

Criterium

07/10

1st

Andy Johnson

Win! Healthier Colorado Sunshine Hill Climb Pb NINOX and LUMOS Solar

HC

07/10

29th

Aaron Bouplon

30th Annual Longmont Criterium | MM 40+ 1-2-3

Criterium

07/10

12th

Will Campbell

Sunshine HillClimb | SM P-1-2

Road

07/09

1st

Raik Huster

Win! Sunshine HillClimb | MM 40+ 1-2-3

Road

07/09

3rd

Omar Dickenson

Sunshine HillClimb | MM 40+ 3

Road

07/09

6th

Nate Llerandi

Sunshine HillClimb | MM 40+ 1-2-3

Road

07/09

11th

John Guala

Sunshine HillClimb | MM 40+ 1-2-3

Road

07/09

17th

Jonathan Cavner

Sunshine HillClimb | MM 40+ 1-2-3

Road

07/09

8th

Eric Zolner

Sunshine HillClimb | MM 40+ 1-2-3

Road

07/09

1st

Andy Johnson

Win! Sunshine HillClimb | MM 40+ 3

Road

07/09

10th

Scott Piercefield

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #5 | SM P-1-2-3

07/06

12th

Robert Thayer

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #5 | SM P-1-2-3

07/06

6th

Marc DeAntoni

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #5 | SM P-1-2-3

07/06

3rd

Tony DaGiau

Wheels of Thunder @ Flatrock | MM 40+ 1-2-3

07/02

3rd

Robert Thayer

Wheels of Thunder @ Flatrock | SM Pro-1-2

07/02

16th

Robert Cope

Wheels of Thunder @ Flatrock | MM 40+ 3

07/02

7th

Marc DeAntoni

Wheels of Thunder @ Flatrock | MM 40+ 1-2-3

07/02

11th

Kevin McGraw

Wheels of Thunder @ Flatrock | SM 4

07/02

2nd

William Tourtillot

Wheels of Thunder @ Flatrock | SM 3

07/02

8th

David Belin

Wheels of Thunder @ Flatrock | MM 40+ 3

07/02

June

3rd

William Raatz

Niwot Circuit Race | MM 40+ 4

Road

06/26

11th

Tony DaGiau

Niwot Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

06/26

8th

Robert Thayer

Niwot Circuit Race | SM P-1-2

Road

06/26

21st

Ryan Sullivan

Niwot Circuit Race | SM 4

Road

06/26

26th

Robert Cope

Niwot Circuit Race | MM 40+ 3

Road

06/26

9th

Nick Kosovich

Niwot Circuit Race | SM 4

Road

06/26

7th

Meaghan Jennings

Niwot Circuit Race | SW 4

Road

06/26

22nd

Mark Bales

Niwot Circuit Race | MM 40+ 3

Road

06/26

10th

John Guala

Niwot Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

06/26

10th

Greg Jackson

Niwot Circuit Race | SM 4

Road

06/26

7th

Glenn Cratty

Niwot Circuit Race | MM 40+ 3

Road

06/26

3rd

William Tourtillot

Niwot Circuit Race | SM 3

Road

06/26

6th

Delilah Cupp

NIWOT Circuit Race at Bootstrap Presented Niwot Business Association

Road

06/26

20th

David Belin

Niwot Circuit Race | MM 40+ 3

Road

06/26

26th

Andy Johnson

NIWOT Circuit Race at Bootstrap Presented Niwot Business Association

Road

06/26

27th

Andy Johnson

Niwot Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

06/26

36th

Aaron Casey

Niwot Circuit Race | SM 4

Road

06/26

17th

Aaron Bouplon

Niwot Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

06/26

16th

Aaron J Bouplon

NIWOT Circuit Race at Bootstrap Presented Niwot Business Association

Road

06/26

1st

William Raatz

Win! Hygiene Time Trial | MM 40+ 4

TT

06/25

11th

Tony DaGiau

Hygiene Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

06/25

2nd

Robert Thayer

Hygiene Team Time Trial | SM P-1-2

TT

06/25

2nd

Robert Thayer

Hygiene Team Time Trial (CUP Results) | SM P-1-2

TT

06/25

10th

Robert Thayer

Hygiene Time Trial | SM P 1-2

TT

06/25

5th

Omar Dickenson

Hygiene Time Trial | MM 40+ 3

TT

06/25

9th

Jason Latimer

Hygiene Time Trial | SM 4

TT

06/25

7th

John Guala

Hygiene Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

06/25

2nd

Greg Jackson

Hygiene Time Trial | SM 4

TT

06/25

3rd

David Belin

Hygiene Time Trial | MM 40+ 3

TT

06/25

6th

Andy Johnson

Hygiene Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

06/25

4th

Aaron Bouplon

Hygiene Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

06/25

8th

Andrew Bagnato

Hygiene Time Trial | SM 3

TT

06/25

5th

Aaron Casey

Thursday Night Racing at BVV

KEIR

06/23

7th

Aaron Casey

Thursday Night Racing at BVV

SR

06/23

6th

Aaron Casey

BVV Thurs. Night Racing (Omnium Results) | SM 2-3

Stage Race

06/23

4th

Aaron Casey

Thursday Night Racing at BVV

Snow Ball

06/23

33rd

Jonathan CAVNER

Tour of America's Dairyland

Criterium

06/20

5th

Tony DaGiau

Mainstreet Parker Criterium | MM 40+ 1-2-3

Criterium

06/19

17th

Robert Thayer

Mainstreet Parker Criterium | SM P-1-2

Criterium

06/19

5th

Ryan Sullivan

Mainstreet Parker Criterium | SM 4

Criterium

06/19

5th

Mark Bales

Mainstreet Parker Criterium | MM 40+ 3

Criterium

06/19

32nd

Kevin McGraw

Mainstreet Parker Criterium | SM 4

Criterium

06/19

1st

Kirk Groves

Win! Mainstreet Parker Criterium | MM 40+ 4

Criterium

06/19

31st

Greg Harris

Mainstreet Parker Criterium | SM 4

Criterium

06/19

2nd

Gregory Auld

Mainstreet Parker Criterium | MM 40+ 1-2-3

Criterium

06/19

23rd

Evan Mega

Mainstreet Parker Criterium | SM 3

Criterium

06/19

8th

William Tourtillot

Mainstreet Parker Criterium | SM 3

Criterium

06/19

6th

Delilah Cupp

Missoula XC presented by Zillastate | Open

MTB

06/19

4th

Adam LaPlante

Mainstreet Parker Criterium | SM 4

Criterium

06/19

9th

Andy Johnson

Mainstreet Parker Criterium | MM 40+ 3

Criterium

06/19

18th

Aaron Casey

Mainstreet Parker Criterium | SM 4

Criterium

06/19

11th

Aaron Bouplon

Mainstreet Parker Criterium | MM 40+ 1-2-3

Criterium

06/19

4th

Delilah Cupp

Missoula XC presented by Zillastate

MTB

06/18

1st

Marc DeAntoni

Win! P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #3 | SM P-1-2-3

06/15

20th

Greg Harris

Peak to Peak Training Systems Men's Mid-Wk Series @ CSP p/b Castel

Criterium

06/15

19th

Greg Harris

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #3 | SM 4-5

06/15

12th

Gregory Auld

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #3 | SM P-1-2-3

06/15

66th

Troy Logue

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | SM 4

Criterium

06/12

14th

Tony DaGiau

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

06/12

21st

Scott Piercefield

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | SM Pro-1-2

Criterium

06/12

43rd

Robert Thayer

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | SM Pro-1-2

Criterium

06/12

8th

Ryan Sullivan

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | SM 4

Criterium

06/12

20th

Nick Kosovich

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | SM 4

Criterium

06/12

17th

Mark Bales

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

06/12

29th

Kirk Groves

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | SM 4

Criterium

06/12

17th

Jason Latimer

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | SM 4

Criterium

06/12

42nd

Evangelos Gatseos

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | SM Pro-1-2

Criterium

06/12

14th

William Tourtillot

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | SM 3

Criterium

06/12

16th

Diran Ayandele

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | SM 3

Criterium

06/12

27th

Adam LaPlante

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | SM 4

Criterium

06/12

21st

Aaron Casey

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | SM 4

Criterium

06/12

18th

Aaron Bouplon

Ridge at 38 Criterium - CO Senior Crit Championships | MM 40+ 1-2-3

Criterium

06/12

13th

Will Campbell

Guanella Pass Hill Climb | SM P-1-2

Road

06/11

1st

Raik Huster

Win! Guanella Pass Hill Climb | MM 40+ 1-2-3

Road

06/11

1st

Omar Dickenson

Win! Guanella Pass Hill Climb | MM 40+ 3

Road

06/11

8th

Nate Llerandi

Guanella Pass Hill Climb | MM 40+ 1-2-3

Road

06/11

11th

Jonathan Cavner

Guanella Pass Hill Climb | SM P-1-2

Road

06/11

11th

Eric Zolner

Guanella Pass Hill Climb | MM 40+ 1-2-3

Road

06/11

7th

Andy Johnson

Guanella Pass Hill Climb | MM 40+ 1-2-3

Road

06/11

8th

Robert Thayer

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #2 | SM P-1-2-3

06/08

1st

Adam LaPlante

Win! P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #2 | SM 4-5

06/08

4th

ZACHARY DOLZANI

Firebird XC & LoFi SUPER D - 2016 CO State Championships | 30-39

MTB

06/05

7th

William Raatz

Deer Trail RR - CO Senior RR Championships | MM 40+ 4

Road

06/05

9th

Robert Thayer

Deer Trail RR - CO Senior RR Championships | SM P-1-2

Road

06/05

10th

Nick Kosovich

Deer Trail RR - CO Senior RR Championships | SM 4

Road

06/05

20th

Marc DeAntoni

Deer Trail RR - CO Senior RR Championships | SM P-1-2

Road

06/05

12th

Kirk Groves

Deer Trail RR - CO Senior RR Championships | MM 40+ 4

Road

06/05

3rd

John Guala

Deer Trail RR - CO Senior RR Championships | MM 40+ 1-2-3

Road

06/05

6th

Greg Jackson

Deer Trail RR - CO Senior RR Championships | SM 4

Road

06/05

9th

Gregory Auld

Deer Trail RR - CO Senior RR Championships | MM 40+ 1-2-3

Road

06/05

12th

William Tourtillot

Deer Trail RR - CO Senior RR Championships | SM 3

Road

06/05

16th

Daniel Fernandez

Deer Trail RR - CO Senior RR Championships | MM 40+ 1-2-3

Road

06/05

19th

Daniel De Mos

Deer Trail RR - CO Senior RR Championships | MM 40+ 1-2-3

Road

06/05

1st

Tony DaGiau

Win! City Park Criterium | MM 40+1-2-3

Criterium

06/04

13th

Shawn Hime

City Park Criterium | MM 40+ 4

Criterium

06/04

24th

Robert Thayer

City Park Criterium | SMP 1-2

Criterium

06/04

22nd

Ryan Sullivan

City Park Criterium | SM 4

Criterium

06/04

34th

Robert Cope

City Park Criterium | MM 40-3

Criterium

06/04

3rd

Marco Hintz

City Park Criterium | SM 3

Criterium

06/04

34th

Leith Carey

City Park Criterium | SM 4

Criterium

06/04

14th

Greg Harris

City Park Criterium | MM 40+ 4

Criterium

06/04

22nd

Glenn Cratty

City Park Criterium | MM 40+1-2-3

Criterium

06/04

22nd

Glenn Cratty

City Park Criterium | MM 40-3

Criterium

06/04

28th

Evangelos Gatseos

City Park Criterium | SMP 1-2

Criterium

06/04

9th

William Tourtillot

City Park Criterium | SM 3

Criterium

06/04

31st

David Belin

City Park Criterium | MM 40-3

Criterium

06/04

13th

Diran Ayandele

City Park Criterium | MM 40+1-2-3

Criterium

06/04

12th

Diran Ayandele

City Park Criterium | MM 40-3

Criterium

06/04

21st

Bradley Berger

City Park Criterium | SM 3

Criterium

06/04

20th

Brad S Berger

City Park Crit

Criterium

06/04

9th

Adam LaPlante

City Park Criterium | SM 4

Criterium

06/04

7th

Aaron Casey

BVV Thurs. Night Racing (Omnium Results) | SM 2-3

Stage Race

06/02

5th

Aaron Casey

Thursday Night Racing at BVV | Senior

Tempo

06/02

1st

Robert Thayer

Win! P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #1 | SM P-1-2-3

06/01

5th

Ryan Sullivan

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #1 | SM 4-5

06/01

4th

Marc DeAntoni

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #1 | SM P-1-2-3

06/01

9th

Gregory Auld

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #1 | SM P-1-2-3

06/01

2nd

Adam LaPlante

P2P Men's Mid-Wk Series @ CSP #1 | SM 4-5

06/01

May

5th

William Raatz

Koppenberg | MM 40+ 4

05/28

5th

Robert Thayer

Koppenberg | SM P-1-2

05/28

23rd

Omar Dickenson

Koppenberg | MM 40+ 3

05/28

11th

Nick Kosovich

Koppenberg | SM 4

05/28

13th

Marco Hintz

Koppenberg | SM 3

05/28

27th

Mark Bales

Koppenberg | MM 40+ 3

05/28

17th

Leith Carey

Koppenberg | SM 4

05/28

4th

Kirk Groves

Koppenberg | MM 40+ 4

05/28

15th

Jason Latimer

Koppenberg | SM 4

05/28

2nd

Greg Jackson

Koppenberg | SM 4

05/28

12th

Glenn Cratty

Koppenberg | MM 40+ 3

05/28

25th

Diran Ayandele

Koppenberg | MM 40+ 3

05/28

19th

Bradley Berger

Koppenberg | SM 3

05/28

19th

Adam LaPlante

Koppenberg | SM 4

05/28

4th

Andy Johnson

Koppenberg | MM 40+ 3

05/28

27th

Aaron Casey

Koppenberg | SM 4

05/28

19th

Aaron Bouplon

Koppenberg | MM 40+ 1-2-3

05/28

24th

William Raatz

Superior Morgul Classic- RR | MM 40+ 4

Road

05/22

19th

Tony DaGiau

Superior Morgul Classic- RR | MM 40+ 1-2-3

Road

05/22

12th

Steve Schwarting

Superior Morgul Classic- RR | MM 40+ 3

Road

05/22

14th

Shawn Hime

Superior Morgul Classic- RR | MM 40+ 4

Road

05/22

6th

Raik Huster

Superior Morgul Classic- RR | MM 40+ 1-2-3

Road

05/22

13th

Omar Dickenson

Superior Morgul Classic- RR | MM 40+ 3

Road

05/22

14th

Meaghan Jennings

Superior Morgul Classic- RR | SW 4

Road

05/22

16th

Marco Hintz

Superior Morgul Classic- RR | SM 3

Road

05/22

9th

Marc DeAntoni

Superior Morgul Classic- RR | MM 40+ 1-2-3

Road

05/22

27th

Mark Bales

Superior Morgul Classic- RR | MM 40+ 3

Road

05/22

7th

Jonathan Cavner

Superior Morgul Classic- RR | MM 40+ 1-2-3

Road

05/22

19th

Ian McPherson

Superior Morgul Classic- RR | SM Pro-1-2

Road

05/22

3rd

Greg Jackson

Superior Morgul Classic- RR | SM 4

Road

05/22

16th

Glenn Cratty

Superior Morgul Classic- RR | MM 40+ 3

Road

05/22

6th

Delilah Cupp

Superior Morgul

Road

05/22

3rd

Andy Johnson

Superior Morgul Classic- RR | MM 40+ 1-2-3

Road

05/22

8th

William Raatz

Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 4

Road

05/21

9th

Tony DaGiau

Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/21

16th

Shawn Hime

Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 4

Road

05/21

31st

Ryan Sullivan

Superior Morgul Classic- Circuit Race | SM 4

Road

05/21

1st

Raik Huster

Win! Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/21

18th

Omar Dickenson

Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 3

Road

05/21

10th

Nick Kosovich

Superior Morgul Classic- Circuit Race | SM 4

Road

05/21

9th

Meaghan Jennings

Superior Morgul Classic- Circuit Race | SW 4

Road

05/21

2nd

Marc DeAntoni

Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/21

7th

Mark Bales

Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 3

Road

05/21

21st

Jason Latimer

Superior Morgul Classic- Circuit Race | SM 4

Road

05/21

17th

John Guala

Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/21

4th

Jonathan Cavner

Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/21

10th

Ian McPherson

Superior Morgul Classic- Circuit Race | SM Pro-1-2

Road

05/21

2nd

Greg Jackson

Superior Morgul Classic- Circuit Race | SM 4

Road

05/21

18th

Gregory Auld

Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/21

13th

Eric Zolner

Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/21

32nd

El Najjar

Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 4

Road

05/21

12th

Andy Johnson

Superior Morgul Classic- Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/21

3rd

William Raatz

Superior Morgul Classic- TT | MM 40+ 4

TT

05/20

11th

Tony DaGiau

Superior Morgul Classic- TT | MM 40+ 1-2-3

TT

05/20

19th

Shawn Hime

Superior Morgul Classic- TT | MM 40+ 4

TT

05/20

16th

Robert Thayer

Superior Morgul Classic- TT | SM P-1-2

TT

05/20

2nd

Omar Dickenson

Superior Morgul Classic- TT | MM 40+ 3

TT

05/20

14th

Meaghan Jennings

Superior Morgul Classic- TT | SW 4

TT

05/20

3rd

Marc DeAntoni

Superior Morgul Classic- TT | MM 40+ 1-2-3

TT

05/20

12th

Mark Bales

Superior Morgul Classic- TT | MM 40+ 3

TT

05/20

8th

John Guala

Superior Morgul Classic- TT | MM 40+ 1-2-3

TT

05/20

28th

Jason Douglass

Superior Morgul Classic- TT | MM 40+ 4

TT

05/20

1st

Jonathan Cavner

Win! Superior Morgul Classic- TT | MM 40+ 1-2-3

TT

05/20

32nd

Ian McPherson

Superior Morgul Classic- TT | SM P-1-2

TT

05/20

2nd

Greg Jackson

Superior Morgul Classic- TT | SM 4

TT

05/20

10th

Andy Johnson

Superior Morgul Classic- TT | MM 40+ 1-2-3

TT

05/20

3rd

Robert Thayer

Karen Hornbostel Mem'l TT #7 @ Cherry Creek State Park | SMP-1-2-3

TT

05/18

11th

Steve Schwarting

Lafayette Criterium | MM 40+ 3

Criterium

05/15

5th

Robert Thayer

Lafayette Criterium | SM P-1-2

Criterium

05/15

14th

Ryan Sullivan

Lafayette Criterium | SM 4

Criterium

05/15

16th

Omar Dickenson

Lafayette Criterium | MM 40+ 3

Criterium

05/15

4th

Nate Llerandi

Lafayette Criterium | MM 40+ 1-2-3

Criterium

05/15

6th

Marco Hintz

Lafayette Criterium | SM 3

Criterium

05/15

7th

Jonathan Cavner

Lafayette Criterium | MM 40+ 1-2-3

Criterium

05/15

20th

Glenn Cratty

Lafayette Criterium | MM 40+ 3

Criterium

05/15

12th

Evangelos Gatseos

Lafayette Criterium | SM P-1-2

Criterium

05/15

22nd

David Belin

Lafayette Criterium | MM 40+ 3

Criterium

05/15

2nd

Bradley Berger

Lafayette Criterium | SM 3

Criterium

05/15

22nd

Adam LaPlante

Lafayette Criterium | SM 4

Criterium

05/15

1st

William Raatz

Win! Best on Hess Individual Time Trial | MM 40+ 4

TT

05/14

8th

Tony DaGiau

Best on Hess Individual Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

05/14

1st

John Guala

Win! Best on Hess Team Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

05/14

7th

John Guala

Best on Hess Individual Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

05/14

4th

Jonathan Cavner

Best on Hess Individual Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

05/14

1st

Jonathan Cavner

Win! Best on Hess Team Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

05/14

13th

Ian MCPHERSON

2016 USA Cycling Collegiate Road Nationals | Nationals Crit

Criterium

05/14

9th

Gregory Auld

Best on Hess Individual Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

05/14

1st

Eric Zolner

Win! Best on Hess Team Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

05/14

16th

El Najjar

Best on Hess Individual Time Trial | MM 40+ 4

TT

05/14

33rd

Delilah CUPP

2016 USA Cycling Collegiate Road Nationals | Nationals Crit

Criterium

05/14

8th

David Belin

Best on Hess Individual Time Trial | MM 40+ 3

TT

05/14

6th

Andy Johnson

Best on Hess Individual Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

05/14

1st

Andy Johnson

Win! Best on Hess Team Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

05/14

1st

Aaron Bouplon

Win! Best on Hess Team Time Trial | MM 40+ 1-2-3

TT

05/14

18th

Ian MCPHERSON

2016 USA Cycling Collegiate Road Nationals | Nationals RR

Road

05/13

32nd

Delilah CUPP

2016 USA Cycling Collegiate Road Nationals | Nationals RR

Road

05/13

4th

Robert Thayer

Karen Hornbostel Mem'l TT #6 @ Cherry Creek State Park | SMP-1-2-3

TT

05/12

13th

Raik Huster

Tour of the Gila | Master | 40+

Stage Race

05/08

9th

Raik Huster

Tour of the Gila | Master | 40+

Road

05/08

2nd

Jonathan Cavner

Tour of the Gila | Master | 40+

Stage Race

05/08

2nd

Jonathan Cavner

Tour of the Gila | Master | 40+

Road

05/08

17th

Evan Mega

Tour of the Gila

Stage Race

05/08

16th

Evan Mega

Tour of the Gila

Road

05/08

7th

William Tourtillot

Tour of the Gila

Stage Race

05/08

7th

William Tourtillot

Tour of the Gila

Road

05/08

11th

Tony DaGiau

OZ Road Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/07

28th

Steve Schwarting

OZ Road Race | MM 40+ 3

Road

05/07

13th

Shawn Hime

OZ Road Race | MM 40+ 4

Road

05/07

7th

Robert Thayer

OZ Road Race | SM Pro 1-2

Road

05/07

18th

Raik Huster

Tour of the Gila | Master | 40+

Criterium

05/07

30th

Omar Dickenson

OZ Road Race | MM 40+ 3

Road

05/07

11th

Nick Kosovich

OZ Road Race | SM 4

Road

05/07

2nd

Marc DeAntoni

OZ Road Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/07

20th

Kirk Groves

OZ Road Race | MM 40+ 4

Road

05/07

18th

John Guala

OZ Road Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/07

10th

Jonathan Cavner

Tour of the Gila | Master | 40+

Criterium

05/07

10th

Glenn Cratty

OZ Road Race | MM 40+ 3

Road

05/07

12th

Gregory Auld

OZ Road Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/07

17th

Eric Zolner

OZ Road Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/07

14th

Evan Mega

Tour of the Gila

Criterium

05/07

7th

William Tourtillot

Tour of the Gila

Criterium

05/07

19th

Daniel De Mos

OZ Road Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/07

14th

Bradley Berger

OZ Road Race | SM 3

Road

05/07

16th

Andy Johnson

OZ Road Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/07

7th

Aaron Jeffrey

OZ Road Race | MM 40+ 1-2-3

Road

05/07

10th

Raik Huster

Tour of the Gila | Master | 40+

TT

05/06

5th

Jonathan Cavner

Tour of the Gila | Master | 40+

TT

05/06

12th

Evan Mega

Tour of the Gila

TT

05/06

18th

William Tourtillot

Tour of the Gila

TT

05/06

14th

Raik Huster

Tour of the Gila | Master | 40+

Road

05/05

5th

Jonathan Cavner

Tour of the Gila | Master | 40+

Road

05/05

17th

Evan Mega

Tour of the Gila

Road

05/05

7th

William Tourtillot

Tour of the Gila

Road

05/05

4th

Robert Thayer

Karen Hornbostel Mem'l TT #5 @ Cherry Creek State Park | SMP-1-2-3

TT

05/04

30th

Raik Huster

Tour of the Gila | Master | 40+

Road

05/04

7th

Jonathan Cavner

Tour of the Gila | Master | 40+

Road

05/04

19th

Evan Mega

Tour of the Gila

Road

05/04

11th

William Tourtillot

Tour of the Gila

Road

05/04

2nd

Ian McPherson

Maverick Classic | Collegiate

Road

05/01

9th

Delilah Cupp

Maverick Classic | Collegiate

Road

05/01

April

1st

Ian McPherson

Win! Maverick Classic | Collegiate

TT

04/30

3rd

Ian McPherson

Maverick Classic | Collegiate

Criterium

04/30

6th

Delilah Cupp

Maverick Classic | Collegiate

Criterium

04/30

2nd

Delilah Cupp

Maverick Classic | Collegiate

TT

04/30

8th

Robert Thayer

Karen Hornbostel Mem'l TT #4 @ Cherry Creek State Park | SMP-1-2-3

TT

04/27

5th

Tony DaGiau

Denver Federal Center Classic | MM 40+ 1-2-3

04/24

35th

Scott Piercefield

Denver Federal Center Classic | SM Pro-1-2

04/24

10th

Robert Thayer

Denver Federal Center Classic | SM Pro-1-2

04/24

10th

Marco Hintz

Denver Federal Center Classic | SM 3

04/24

16th

Kirk Groves

Denver Federal Center Classic | MM 40+ 4

04/24

25th

Jason Latimer

Denver Federal Center Classic | SM 4

04/24

11th

Jonathan Cavner

Denver Federal Center Classic | SM Pro-1-2

04/24

13th

Ian McPherson

FLC Squawker Classic- Road Race | SM Open

Road

04/24

19th

William Tourtillot

Denver Federal Center Classic | SM 3

04/24

1st

Aaron Jeffrey

Win! Denver Federal Center Classic | MM 40+ 3

04/24

10th

Aaron Casey

Denver Federal Center Classic | SM 4

04/24

45th

Zachary Dolzani

Clasica de Rio Grande | SM 4

04/23

1st

William Raatz

Win! Clasica de Rio Grande | MM 40+ 4

04/23

26th

Steve Schwarting

Clasica de Rio Grande | MM 40+ 3

04/23

17th

Shawn Hime

Clasica de Rio Grande | MM 40+ 4

04/23

24th

Robert Thayer

Clasica de Rio Grande | SM Pro-1-2

04/23

25th

Nick Kosovich

Clasica de Rio Grande | SM 4

04/23

12th

Meaghan Jennings

Clasica de Rio Grande | SW 4

04/23

1st

Marco Hintz

Win! Clasica de Rio Grande | SM 3

04/23

11th

Mark Bales

Clasica de Rio Grande | MM 40+ 3

04/23

39th

Leith Carey

Clasica de Rio Grande | SM 4

04/23

46th

Jason Douglass

Clasica de Rio Grande | MM 40+ 4

04/23

6th

Ian McPherson

Squawker Road Classic | Collegiate

Criterium

04/23

2nd

Ian McPherson

Squawker Road Classic | Collegiate

Road

04/23

1st

Ian McPherson

Win! Squawker Road Classic | Collegiate

TT

04/23

30th

Glenn Cratty

Clasica de Rio Grande | MM 40+ 3

04/23

29th

Gavin Anderson

Clasica de Rio Grande | SM 3

04/23

52nd

El Najjar

Clasica de Rio Grande | MM 40+ 4

04/23

15th

Evan Mega

Clasica de Rio Grande | SM 3

04/23

20th

William Tourtillot

Clasica de Rio Grande | SM 3

04/23

2nd

Delilah Cupp

Squawker Road Classic | Collegiate

TT

04/23

7th

Delilah Cupp

Squawker Road Classic | Collegiate

Criterium

04/23

16th

Bradley Berger

Clasica de Rio Grande | SM 3

04/23

23rd

Aaron Casey

Clasica de Rio Grande | SM 4

04/23

8th

Robert Thayer

Karen Hornbostel Mem'l TT #3 @ Cherry Creek State Park | SMP-1-2-3

TT

04/20

3rd

Jonathan Cavner

USOTC Tuesday Night Track Series (Omnium Results) | A

Stage Race

04/19

11th

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

TRK

04/19

10th

Aaron Casey

USOTC Tuesday Night Track Series (Omnium Results) | A

Stage Race

04/19

10th

Evan MEGA

2016 SUBARU Sea Otter Classic - Road

Road

04/17

7th

Ian McPherson

East Canyon-Echo Road Race | 15-99

Road

04/16

15th

Evan MEGA

2016 SUBARU Sea Otter Classic - Road

Road

04/15

8th

Evan MEGA

2016 SUBARU Sea Otter Classic - Road

Criterium

04/14

7th

Robert Thayer

Karen Hornbostel Mem'l TT #2 @ Cherry Creek State Park | SM 1-2-3

TT

04/13

8th

William Raatz

Buff Gold Circuit Race | MM 40+ 4

Road

04/10

15th

Steve Schwarting

Buff Gold Circuit Race | MM 40+ 3

Road

04/10

19th

Ryan Sullivan

Buff Gold Circuit Race | SM 4

Road

04/10

6th

Omar Dickenson

Buff Gold Circuit Race | MM 40+ 4

Road

04/10

12th

Nick Kosovich

Buff Gold Circuit Race | SM 4

Road

04/10

9th

Marco Hintz

Buff Gold Circuit Race | SM 3

Road

04/10

2nd

Marc DeAntoni

Buff Gold Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

04/10

24th

Mark Bales

Buff Gold Circuit Race | MM 40+ 3

Road

04/10

18th

Jason Latimer

Buff Gold Circuit Race | SM 4

Road

04/10

19th

Jason Douglass

Buff Gold Circuit Race | MM 40+ 4

Road

04/10

19th

Jonathan Cavner

Buff Gold Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

04/10

3rd

Glenn Cratty

Buff Gold Circuit Race | MM 40+ 3

Road

04/10

24th

Gavin Anderson

Buff Gold Circuit Race | SM 3

Road

04/10

14th

Daniel De Mos

Buff Gold Circuit Race | MM 40+ 1-2-3

Road

04/10

5th

Delilah Cupp

CU Buff Road Race

Road

04/10

18th

Diran Ayandele

Buff Gold Circuit Race | MM 40+ 3

Road

04/10

13th

Bradley Berger

Buff Gold Circuit Race | SM 3

Road

04/10

22nd

Adam LaPlante

Buff Gold Circuit Race | SM 4

Road

04/10

26th

Aaron Casey

Buff Gold Circuit Race | SM 4

Road

04/10

1st

William Raatz

Win! Buff Gold TT | MM 40+ 4

TT

04/09

9th

Shawn Hime

Buff Gold TT | MM 40+ 4

TT

04/09

5th

Raik Huster

Buff Gold TT | MM 40+ 1-2-3

TT

04/09

3rd

Omar Dickenson

Buff Gold TT | MM 40+ 4

TT

04/09

10th

Mark Bales

Buff Gold TT | MM 40+ 3

TT

04/09

23rd

Kevin McGraw

Buff Gold TT | SM 4

TT

04/09

4th

John Guala

Buff Gold TT | MM 40+ 1-2-3

TT

04/09

1st

John Guala

Win! Buff Gold TTT | MM 40+ 1-2-3

TT

04/09

2nd

Ian McPherson

CU Buff TT/TTT | Collegiate

Road

04/09

1st

Ian McPherson

Win! CU Buff TT/TTT | Collegiate

TT

04/09

1st

Eric Zolner

Win! Buff Gold TTT | MM 40+ 1-2-3

TT

04/09

1st

Daniel Fernandez

Win! Buff Gold TTT | MM 40+ 1-2-3

TT

04/09

1st

Daniel De Mos

Win! Buff Gold TTT | MM 40+ 1-2-3

TT

04/09

2nd

Delilah Cupp

CU Buff TT/TTT | Collegiate

Road

04/09

1st

Delilah Cupp

Win! CU Buff TT/TTT | Collegiate

TT

04/09

1st

Aaron Bouplon

Win! Buff Gold TTT | MM 40+ 1-2-3

TT

04/09

7th

Robert Thayer

Karen Hornbostel Mem'l TT #1 @ Cherry Creek State Park | SM P-1-2-3

TT

04/06

6th

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

SR

04/05

3rd

Aaron Casey

USOTC Tuesday Night Track Series (Omnium Results) | B

Stage Race

04/05

37th

Robert Thayer

Front Range Classic - USAFA Road Race | SM P-1-2

Road

04/03

1st

Raik Huster

Win! Front Range Classic - USAFA Road Race | MM 35+

Road

04/03

20th

Meaghan Jennings

Front Range Classic - USAFA Road Race | SW Pro-Open

Road

04/03

7th

John Guala

Front Range Classic - USAFA Road Race | MM 35+

Road

04/03

33rd

Jonathan Cavner

Front Range Classic - USAFA Road Race | SM P-1-2

Road

04/03

18th

Evan Mega

Front Range Classic - USAFA Road Race | SM 3-4

Road

04/03

3rd

William Tourtillot

Front Range Classic - USAFA Road Race | SM 3-4

Road

04/03

11th

Daniel Fernandez

Front Range Classic - USAFA Road Race | MM 35+

Road

04/03

35th

Daniel De Mos

Front Range Classic - USAFA Road Race | MM 35+

Road

04/03

25th

Will Campbell

Louisville Criterium | SM P-1-2

Criterium

04/02

11th

Tony DaGiau

Louisville Criterium | MM 40+ 1-2-3

Criterium

04/02

16th

Steve Schwarting

Louisville Criterium | MM 40+ 3

Criterium

04/02

13th

Shawn Hime

Louisville Criterium | MM 40+ 4

Criterium

04/02

12th

Robert Thayer

Louisville Criterium | SM P-1-2

Criterium

04/02

8th

Ryan Sullivan

Louisville Criterium | SM 4

Criterium

04/02

4th

Omar Dickenson

Louisville Criterium | MM 40+ 4

Criterium

04/02

38th

Omar Dickenson

Louisville Criterium | SM 4

Criterium

04/02

15th

Nick Kosovich

Louisville Criterium | SM 4

Criterium

04/02

16th

Meaghan Jennings

Louisville Criterium | SW 4

Criterium

04/02

7th

Marco Hintz

Louisville Criterium | SM 3

Criterium

04/02

6th

Leith Carey

Louisville Criterium | SM 4

Criterium

04/02

9th

Kirk Groves

Louisville Criterium | MM 40+ 4

Criterium

04/02

5th

Jonathan Cavner

Front Range Classic - USAFA Criterium | SM P-1-2-3

Criterium

04/02

3rd

Jonathan Cavner

Front Range Classic - USAFA Criterium | MM 35+

Criterium

04/02

5th

Ian McPherson

Front Range Cycling Classic | Collegiate

Criterium

04/02

7th

Ian McPherson

Front Range Cycling Classic | Collegiate

Road

04/02

7th

Glenn Cratty

Louisville Criterium | MM 40+ 3

Criterium

04/02

10th

Eric Zolner

Front Range Classic - USAFA Criterium | SM P-1-2-3

Criterium

04/02

15th

Evan Mega

Louisville Criterium | SM 3

Criterium

04/02

2nd

Delilah Cupp

Front Range Cycling Classic | Collegiate

Road

04/02

1st

Delilah Cupp

Win! Front Range Cycling Classic | Collegiate

Criterium

04/02

23rd

Bradley Berger

Louisville Criterium | SM 3

Criterium

04/02

31st

Adam LaPlante

Louisville Criterium | SM 4

Criterium

04/02

1st

Aaron Jeffrey

Win! Louisville Criterium | MM 40+ 3

Criterium

04/02

44th

Aaron Casey

Louisville Criterium | SM 4

Criterium

04/02

March

1st

Raik Huster

Win! Oredigger Classic- Lookout Mtn TT | MM 40+ 1-2-3

TT

03/27

4th

John Guala

Oredigger Classic- Lookout Mtn TT | MM 40+ 1-2-3

TT

03/27

4th

El Najjar

Oredigger Classic- Lookout Mtn TT | MM 40+ 4

TT

03/27

4th

William Tourtillot

Oredigger Classic- Lookout Mtn TT | Collegiate A Men

TT

03/27

6th

Andy Johnson

Oredigger Classic- Lookout Mtn TT | MM 40+ 1-2-3

TT

03/27

4th

William Tourtillot

2016 Oredigger Classic | Collegiate

TT

03/26

37th

Robert THAYER

Tour del Sol

Stage Race

03/20

37th

Robert THAYER

Tour del Sol

Road

03/20

9th

daniel fernandez

Tucson Bicycle Classic

Stage Race

03/20

15th

daniel fernandez

Tucson Bicycle Classic

Road

03/20

12th

Aaron Jeffrey

Tucson Bicycle Classic

Road

03/20

4th

Aaron Jeffrey

Tucson Bicycle Classic

Stage Race

03/20

17th

Robert THAYER

Tour del Sol

TT

03/19

31st

Robert THAYER

Tour del Sol

Criterium

03/19

10th

daniel fernandez

Tucson Bicycle Classic

Road

03/19

6th

Aaron Jeffrey

Tucson Bicycle Classic

Road

03/19

10th

daniel fernandez

Tucson Bicycle Classic

TT

03/18

3rd

Aaron Jeffrey

Tucson Bicycle Classic

TT

03/18

4th

Jonathan Cavner

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

KEIR

03/08

2nd

Jonathan Cavner

USOTC Tues. Night Track Series (Omnium Results) | A

Stage Race

03/08

10th

Aaron Casey

USOTC Tues. Night Track Series (Omnium Results) | A

Stage Race

03/08

2nd

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

PR

03/08

4th

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

KEIR

03/08

6th

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

SR

03/08

24th

Oinatz Uribe

DU City Park Criterium | SM P-1-2-3

Criterium

03/06

16th

Ryan Sullivan

DU City Park Criterium | SM 4

Criterium

03/06

13th

Meaghan Jennings

DU City Park Criterium | SW 4

Criterium

03/06

26th

Marco Hintz

DU City Park Criterium | SM P-1-2-3

Criterium

03/06

26th

Kirk Groves

DU City Park Criterium | SM 4

Criterium

03/06

33rd

Evan Mega

DU City Park Criterium | SM P-1-2-3

Criterium

03/06

9th

William Tourtillot

DU City Park Crit | Collegiate

Criterium

03/06

21st

Adam LaPlante

DU City Park Criterium | SM 4

Criterium

03/06

34th

Aaron Casey

DU City Park Criterium | SM 4

Criterium

03/06

4th

William Raatz

Frostbite Time Trial | MM 40+4

TT

03/05

6th

Oinatz Uribe

Frostbite Time Trial | SM-3

TT

03/05

9th

Shawn Hime

Frostbite Time Trial | MM 40+4

TT

03/05

31st

Steve Belin

Frostbite Time Trial | MM 40+4

TT

03/05

4th

Nate Llerandi

Frostbite Time Trial | MM 40+1-2-3

TT

03/05

7th

Meaghan Jennings

Frostbite Time Trial | SW-4

TT

03/05

12th

Kevin McGraw

Frostbite Time Trial | SM-4

TT

03/05

6th

John Guala

Frostbite Time Trial | MM 40+1-2-3

TT

03/05

3rd

Jonathan Cavner

Frostbite Time Trial | MM 40+1-2-3

TT

03/05

8th

Eric Zolner

Frostbite Time Trial | MM 40+1-2-3

TT

03/05

24th

El Najjar

Frostbite Time Trial | MM 40+4

TT

03/05

2nd

William Tourtillot

Frostbite Time Trial | SM-3

TT

03/05

10th

Daniel De Mos

Frostbite Time Trial | MM 40+1-2-3

TT

03/05

11th

Andy Johnson

Frostbite Time Trial | MM 40+1-2-3

TT

03/05

7th

Aaron Jeffrey

Frostbite Time Trial | MM 40+1-2-3

TT

03/05

12th

Aaron Bouplon

Frostbite Time Trial | MM 40+1-2-3

TT

03/05

February

3rd

Jonathan Cavner

USOTC Tues. Night Track Series (Omnium Results) | A

Stage Race

02/23

10th

Jonathan Cavner

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

MO

02/23

2nd

Jonathan Cavner

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

SR

02/23

7th

Aaron Casey

USOTC Tues. Night Track Series (Omnium Results) | B

Stage Race

02/23

5th

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

PR

02/23

12th

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

MO

02/23

4th

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

SR

02/23

7th

Aaron Jeffrey

Tolero Criterium | Senior

Criterium

02/20

5th

Aaron Jeffrey

Tolero Criterium | Masters | 40-44

Criterium

02/20

5th

Oinatz URIBE

Valley of the Sun Stage Race

Criterium

02/14

21st

Oinatz URIBE

Valley of the Sun Stage Race

Stage Race

02/14

74th

Jonathan CAVNER

Valley of the Sun Stage Race

Stage Race

02/14

14th

Jonathan CAVNER

Valley of the Sun Stage Race

Criterium

02/14

6th

Daniel FERNANDEZ

Valley of the Sun Stage Race | Master | 35+

Stage Race

02/14

14th

Daniel FERNANDEZ

Valley of the Sun Stage Race | Master | 35+

Criterium

02/14

10th

Aaron JEFFREY

Valley of the Sun Stage Race | Master | 35+

Criterium

02/14

5th

Aaron JEFFREY

Valley of the Sun Stage Race | Master | 35+

Stage Race

02/14

36th

Oinatz URIBE

Valley of the Sun Stage Race

Road

02/13

14th

Jonathan CAVNER

Valley of the Sun Stage Race

Road

02/13

9th

Daniel FERNANDEZ

Valley of the Sun Stage Race | Master | 35+

Road

02/13

6th

Aaron JEFFREY

Valley of the Sun Stage Race | Master | 35+

Road

02/13

19th

Oinatz URIBE

Valley of the Sun Stage Race

TT

02/12

98th

Jonathan CAVNER

Valley of the Sun Stage Race

TT

02/12

4th

Daniel FERNANDEZ

Valley of the Sun Stage Race | Master | 35+

TT

02/12

6th

Aaron JEFFREY

Valley of the Sun Stage Race | Master | 35+

TT

02/12

3rd

Jonathan Cavner

USOTC Tues. Night Track Series (Omnium Results) | A

Stage Race

02/09

6th

Jonathan Cavner

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

MO

02/09

5th

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

PR

02/09

7th

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

TRK

02/09

9th

Aaron Casey

USOTC Tues. Night Track Series (Omnium Results) | B

Stage Race

02/09

January

1st

Jonathan Cavner

Win! U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

MO

01/26

3rd

Jonathan Cavner

USOTC Tues. Night Track Series (Omnium Results) | B

Stage Race

01/26

5th

Jonathan Cavner

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

SPR

01/26

1st

Jonathan Cavner

Win! U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

PR

01/26

4th

Marco Hintz

Race For Humanity

Criterium

01/24

3rd

Marco Hintz

Race For Humanity

Road

01/23

1st

Jonathan Cavner

Win! USOTC Tues. Night Track Series (Omnium Results) | B

Stage Race

01/12

6th

Jonathan Cavner

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

SR

01/12

9th

Aaron Casey

USOTC Tues. Night Track Series (Omnium Results) | B

Stage Race

01/12

13th

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

PR

01/12

8th

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

SR

01/12

12th

Aaron Casey

U.S. Olympic Training Center Velodrome Tuesday Night Race Series | Open

MO

01/12

5th

Ian MCPHERSON

2016 USA Cycling Cyclo-Cross Nationals | Pro/Cat 1/2/3 | 19-22

CX

01/10

3rd

Ian McPherson

2016 USA Cycling Collegiate Cyclo-Cross Nationals | Nationals ALL MTB/CX

Cyclocross

01/08

19th

Omar Dickenson

2016 USA Cycling Cyclo-Cross Nationals | Master | 45-49

CX

01/06

10th

Omar Dickenson

2016 USA Cycling Cyclo-Cross Nationals | Non-Championship | 40-49

CX

01/05